OTOPARSAN

1989 yılında İstanbul’da kurulan Otoparsan Otomotiv Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. başlıca alüminyum kokil ve alçak basınçlı döküm konularında ihtisaslaşmıştır. Kaliteli üretimi amaç edinen firmamız kısa zamanda alüminyum döküm sektöründe hak ettiği yeri almıştır.
3000 m²’lik kapalı alanda özellikle otomotiv sanayi için parça imal eden firmamız; M.A.N. Türkiye A.Ş., Mercedes-Benz Türk A.Ş., Hema Endüstri A.Ş., T.C.D.D – EMRE RAY VE ASELSAN için üretim yapmaktadır.

Firmamız otomotiv sektörünün ihtiyacı olan emme manifoldu, silindir kafası, debriyaj gövdesi gibi çeşitli döküm parçalarının yanı sıra hızlı tren demiryolu kataner sistem parçaları ve savunma sanayi için füze parçaları imalatı yapmaktadır.

Teknik resmine uygun olarak yapılan kalıplarda istenilen standartlarda dökülen ve ısıl işlemi yapılan parçalar işlendikten ve kalite kontrolleri yapıldıktan sonra sözleşme terminlerinde teslim edilmektedir.

Otoparsan, sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir “Kalite Yönetim Sistemi”ne sahip ve standartlara uygun bir şekilde çalıştığını; Lloyd’s Register tarafından tescilli olan UNI EN ISO 9001:2015 Kalite Sistem Sertifikası’nı alarak belgelendirmiştir.

Otoparsan, sistemli ve düzenli çalışmayı, en son üretim teknolojilerinden etkin bir şekilde yararlanmayı, toplam kalite yönetimini ve hataları önleyici yaklaşımı benimsemeyi, personeline düzenli ve sürekli eğitimi, tedarikçilerle işbirliğini, müşteri memnuniyetini ve çevreye saygıyı kendine ilke edinerek hızla gelişen günümüz dünyasında “Kalite Politikası” ve “Hedefleri” doğrultusunda güçlü ve emin adımlarla ilerlemesini sürdürmektedir.